جلوگیری از افزایش قیمت سکه با پیش فروش آن

جلوگیری از افزایش قیمت سکه با پیش فروش آن


بازار سکه همانند بازار ارز در گیرودار نوسان است و هر روز قیمت جدیدی در آن ثبت می شود اما برای جلوگیری از این معضلات بانک مرکزی تصمیم گرفته سکه بهار آزادی را پیش فروش کند. به همین دلیل امروز پیش فروش سکه را آغاز کرد. پیش فروش سکه در حالی آغاز شد که قیمت سکه در بازار بیشتر از یک میلیون تومان بود.

پیش فروش سکه برای تعدیل قیمت آن

مرکزی برای ایجاد آرامش و تعادل در بازار سکه اقدام به پیش فروش گسترده سکه در بازار کرده و سکه ها را به سهولت در دسترس مردم قرار دده تا به هیچ وجه قیمت ها افزایش نیابد.

یکی از مسئولین بانک مرکزی می گوید پیش فروش سکه برای کاهش نوسانات و تورم بازار سکه است و با این کار می توان تا این تورم را کاهش داد. مردم به راحتی می توانند با مراجعه با شعب بانک ملی اقدام به پیش خرید سکه کنند. محدودیتی برای خرید سکه وجود ندارد و این نکته ایست که میتواند باعث ثبات قیمت ها شود.

عدم محدودیت جهت پیش خرید سکه

سکه های پیش فروش شده در موعد مقرر به خریداران تحویل داشته می شود و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. نرخ سکه ها هم برابر نرخ زمان خرید محاسبه می شود و لازم نیست خریداران تفاوت نرخ آن را پرداخت کنند. همچنین امکان به ودیعه گذاشتن سکه ها در بانک نیز وجود دارد تا کسانی که می خواهند سکه های خود را در بانک نگه دارند.

تا قبل از این حراج سکه فقط از طریق بانک کارگشایی آن هم در تهران انجام می شد که مردم با محدودیت مواجه بودند اما از این به بعد این مشکل حل شده است. برای جلوگیری از حذف دست دلالان و جلوگیری از سودجویی افراد این مشکل حل شده است.