عامل موثر در افزایش قیمت جهانی طلا

عامل موثر در افزایش قیمت جهانی طلا


قیمت جهانی طلا در چند روز گذشته افزایش یافته است و حواشی در مورد علل این افزایش قیمت ها بسیار داغ شده است. اما باید دید این افزایش قیمت ها چه دلیلی می تواند داشته باشد. تحلیلگران اقتصادی علل افزایش نرخ جهانی طلا را بیان کرده و مهمترین آنها را دلار آمریکا می دانند. در واقع دلار آمریکا تاثیرگذار ترین عامل افزایش قیمت جهانی طلا می باشد.

تحلیلگران بازار می گویند قیمت طلا در مدت کوتاهی افزایش یافته که این افزایش متاثر از قیمت دلار بوده است. در آمریکا اما این افزایش بیشتر بوده و نرخ طلا بیشتر رشد داشته است.

اما چه زمانی قیمت طلا با افت روبرو خواهد شد؟ گفته می شود تا زمانی که سیاست های دولت آمریکا تغییر نکند قیمت جهانی طلا افزایش خواهد داشت و این افزایش تازمانی ادامه می یابد که تعطیلات دولت آمریکا تمام شود.

سیاست های آمریکا باعث افزایش قیمت طلا

با اصلاح سیاستهای پولی می توان جلوی این تغییر قیمت ها را گرفت و جلوی حبابی شدن قیمت ها را گرفت. سرمایه گذاران طلا می توانند امیدوار افزایش بیشتر در نرخ طلا در روزهای آینده باشند. نگرانی هایی وجود دارد که در روزهای آینده قیمت طلا افزایش یابد و این افزایش قیمت تاثیری در دیگر قیمت ها نیز داشته باشد.