رشد ناگهانی شاخص بورس اوراق بهادار تهران

رشد ناگهانی شاخص بورس اوراق بهادار تهران


حال و روز خوش این روزهای بورس برگرفته از وضعیت اقتصادی و معیشت مردم است. بورس اوراق بهادار تهران امروز با صعود بسیار خوبی به رشد پنج درصدی رسید و همچنان به کار خود ادامه می دهد. امید ها بر این است که شاخص بورس تا پایان امسال به رشد ده درصدی برسد.

با رشد امروز شاخص بورس تهران همه توجهات به سمت بورس اوراق بهادار تهران جلب شد و سرمایه گذاران این عرصه تلاش خود را برای خرید و فروش بیشتر در بورس آغاز کردند و همچنان امیدوارند این رشد ادامه داشته باشد.

در معاملات امروز بورس تهران تعداد چند درصد از کل سهم اوراق بهادار به ارزش چند میلیارد ریال به فروش رسید که سود حاصل از آن در جیب تولید کننده گان کالا و دلالان این عرصه رفته است. فعالان اقتصادی بورس امیدوارند این رشد ادامه داشته باشد و تا پایان سال به ده درصد رشد برسد.

براین اساس شاخص بورس اوراق بهادار تهران قیمت هر واحد اوراق در بازار اول با هفتصد واحد رشد به نرخ ده درصدی رسید. همچنین شاخص آزاد و شناور بورس نیز با نرخ رشد هفتصد و بیست واحدی به مرز هشتصد واحد رسید که این خود در دوره سالیانه بورس بسیار نادر بوده است.

از جمله نمادهای پر بیننده در معاملات امروز بورس می توان به فولاد مبارکه، پالایش نفت تهران و سایپا اشاره کرد که برترین رشد این دوره را داشتند.

اما بازار فرابورس که معاملات آن باعث شد شاخص بازار فرا‌بورس با رشد فوق العاده خود در حد بیش از یک واحدی به نرخ هزار واحدی صعود کند و از دیگر رقبا سبقت بگیرد. همچنین در بازار بورس و فرا‌بورس تعادل خوبی بین عرضه و تقاضا به وجود آمده که این ناشی از تزریق اوراق بهادار در این دو تالار می باشد. در معاملات بازار فرابورس نیز نمادهای پررونق و پرفروش همچون پالایش نفت و روی زنگان بهترین فروش را داشته و رتبه برتر این دوره در بورس را به خود گرفته اند.

منبع: فصل اقتصاد