رشد قیمت نفت برنت بعد از کاهشی چشمگیر

رشد قیمت نفت برنت بعد از کاهشی چشمگیر


نفت برنت بعد از مدتها کاهش قیمت بالاخره با صعودی از خود نشان داد. در این روزها قیمت نفت برنت به همراه قیمت دلار کاهش می بافته و بعد از مدتها برخلاف قیمت دلار افزایش قیمت را دنبال کرد. نفت برنت آمریکا که روزهای بدی را به دنبال داشت این بار قیمت خوبی را تجربه کرد.

قیمت پایه نفت برنت بنا بر قیمت بازارهای جهانی هفت دهم درصد رشد کرد و به ۷۱ دلار رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان امروز هفتاد و یک دلار رقم خورد که به نوبه خود قیمت خوبی محسوب می شود.

افزایش قیمت نفت برنت و کاهش قیمت نفت اوپک

با افزایش قیمت نفت برنت اما قیمت نفت اوپک و نفت ایران تغییری نکرد. با این که امسال نرخ رشد اقتصادی ایران بیشتر شد اما قیمت نفت کشور رشد پیدا نکرد.

از زمانی که اوپک بر سر کاهش تولید نفت به توافق رسیده قیمت جهانی نفت کاهش یافته است. توافق کاهش تولید نفت توسط عربستان به انجام رسیده که تاثیرات آن بر قیمت جهانی نفت وارد شده است.

تاثیر کاهش قیمت ارز بر بازار نفت

گفته می شود امریکا با کاهش ذخایر نفت خود و افزایش ذخایر انرژی باعث کاهش قیمت نفت شده است. در بازار های جهانی نرخ دلار در بین ارزهای مبادله ای و ارزهای بین المللی بیشترین کاهش را تجربه کرد.

کاهش قیمت دلار می تواند تبعات بدی را به دنبال داشته باشد. با کاهش قیمت دلار سرمایه گذاران سرمایه های خود را از بازار ارز خارج می کنند و به بازار نفت و انرژی می روند که همین کار باعث کاهش بیشتر قیمت ارز و افزایش قیمت نفت می شود.