توصیه فعالان اقتصادی درمورد بازار سکه و ارز

توصیه فعالان اقتصادی درمورد بازار سکه و ارز


بازار سکه و ارز چند وقتی می شود که با افزایش قیمت مواجه شده و رشد خوبی را تجربه کرده اند. برخی سرمایه گذاران سرمایه خود را در بازار ارز و سکه وارد کرده و به دنیال سود هستند. اما این بازار تا چه اندازه قابلیت سود دهی و ریسک کردن را دارد.

امکان متضرر شدن با ورود به بازار ارز

در وضعیتی که نقدینگی در دست مردم مانده و این سرمایه ها به سمت بانک ها روانه شده است بازار ارز و سکه می تواند بازار خوبی برای  سرمایه گذاری باشد. در حالی که این کار ممکن است با ریسک همراه باشد. نوسانات بازار می تواند باعث کاهش سرمایه افرادی شود که بدون تجربه وارد این بازار شده اند.

یکی از نمایندگان مجلس می گوید قیمت ارز در بازار دارای حباب است و این حباب باید از بین برود. علاوه بر این قیمت ها بسیار کاذب هستند و این افزایش ناگهانی و جهشی قیمت دلار کمی غیرعادی است و سرمایه گذاری در آن ممکن است باعث ضرر سرمایه گذاری شود.

لزوم نظارت بیشتر بانک مرکزی بر بازار ارز

بانک مرکزی باید نظارت خود را بر بازار ارز بیشتر کند تا این حباب قیمت ارز از بین برود. ضمن اینکه در حال حاضر نیز تا حدودی این کار از طریق تزریق ارز دولتی انجام می شود اما باید به صورت جدی تری انجام شود.

در گذشته نیز شاهد نوسانات نرخ ارز بودیم که این نوسانات تا حدودی کنترل می شد اما الان بانک مرکزی مانند گذشته نظارت نمی کند. وضعیت بازار طوری است که به نظر می رسد قیمت ها کاهش خواهد یافت و حباب به وجود آمده از بین خواهد رفت.