چرایی کاهش نرخ ارز، طلا و سکه در این روزها

چرایی کاهش نرخ ارز، طلا و سکه در این روزها


این روزها شاهد کاهش نرخ ارز، کاهش نرخ طلا و کاهش نرخ سکه هستیم در حالی که بازار بورس دوران خوش خود را طی می کند. چرایی این موضوع باید مشخص شود و بفهمیم چرا در حالی که بورس رو به رشد است بازار طلا و ارز رو به کاهش است. 

در بازار امروز سکه و ارز و بازار طلا شاهد کاهش نرخ بودیم طوری که سکه تمام بهار آزادی در مقایسه با روز گذشته روند کاهشی خود را طی کرد و نزول قیمت داشت.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید که روزهای قبل روند افزایشی پیدا کرده بود در امروز روند خود را تغییر داد و رو به نزول گذاشت و از قیمتش کاسته شد. اما از چرایی کاهش قیمت سکه و ارز در این روزها این که سکه نیم بهار آزادی و سکه گرمی با ثبات قیمت خود به مانند قیمت گذشت عرضه شد و تنها سکه تمام بود که با کاهش قیمت مواجه شد.

ولی طلا در بازار داخلی طلا روند کاهشی داشت و در بازار جهانی روند افزایشی را طی کرد. امیدواریم در روزهای آینده بازار پول و ارز و همچنین به دنبال آن بازار طلا و سکه به روند عادی خود برگردد.

در بازار ارز اما دلار با کاهشی چشمگیر رقم کمتر از دیروز خود را دنبال کرد. یورو نیز کاهشی ملموسی داشت و به رقم یک ماه پیش خود بازگشت. اما پوند انگلستان که تا کنون روز به روز افزایش یافته بود امروز با کاهش یک درصدی روبه رو شد و بازار ارز را به هم ریخت. یوان چین، لیر ترکیه و درهم امارات نیز از این نزول قیمت بی نصیب نبودند و آنها هم در امروز هریک چند درصد از قیمتشان کاسته شد. قیمت دلار مبادله‌ای در بازار هم که از سوی بانک مرکزی قیمت گذاری شده بود تغیر نکرد و ثابت ماند.

منبع: فصل تجارت