کاهش قیمت سهام در بازار بورس

کاهش قیمت سهام در بازار بورس


بازار سهام و بورس همیشه یکی از بهترین مکانهای سرمایه گذاری در کشور بوده که همواره سوددهی خوبی را برای سهامداران خود به همراه داشته است. در چند سال اخیر یعنی پس از توافقات هسته ای وضعتی بورس کمی تغییر کرد و این بازار پررونق از بورس افتاد و دچار ضرر شد اما دوباره در این روزها رونق سابق را بدست آورده است.

بورس بازاری پرسود است که سهامداران خود را با سودهای خوب راضی کرده است که ریسک پایین آن باعث ایجاد امنیت مالی شده است.  در روزهای اخیر بازار بورس رونق خوبی پیدا کرده بود و روز به روز در حال رشد بود و رکوردهای جدیدی را ثبت می کرد.

کاهش قیمت نفت علت کاهش قیمت سهام

اما با کاهش قیمت جهانی نفت و به دنبال آن کاهش قیمت نفت ایران باعث شده قیمت سهام در بازار بورس کاهش یابد و همین موضوع قدرت ریسک برخی از سرمایه گذاران را کاهش داده است.

در هفته گذشته بازار بورس و سهام شاهد کاهش کاهش قیمت ها و به دنبال آن کاهش معاملات بوده است. این افت قیمت ها باعث شده معامله گران ریسک کمتری را انجام دهند و شاهد معاملات کمتری باشیم.

عوامل موثر در بازار بورس

در حقیقت قیمت نفت از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت سهام است و بازار بورس است. قیمت نفت در خیلی از زیرمجموعه های بازار سرمایه تاثیر گذار است. از جمله بازار ارز و دلار، نرخ دلار، قیمت طلا، قیمت جهانی طلا و بازار بورس که تاثیر خود را از قیمت نفت می گیرند. دیگر دلیل این افت قیمت ها این است که تعدادی از سهامهای موجود در بورس مربوط به شرکتهای نفتی و پتروشیمی هستند که از قیمت نفت تاثیر پذیر هستند.

در حالی که پیش بینی ها بر این بود که بازار سهام از کانال ۱۰۰ هزار واحدی عبور خواهد کرد اما در عین ناباوری شاخص کل بورس کاهش پیدا کرد و رقم یک ماه قبل بازگشت. یعنی حدود هزار واحد کاهش یافت. امیدواریم قیمت سهام و شاخص بورس مانند گذشته رشد خود را شروع کند.