آشنایی با بات، واحد پول تایلند

آشنایی با بات، واحد پول تایلند


بات! نامی که قطعا برای شما آشنا نیست اما نام واحد پول کشور تایلند است. بات یا بت واحد پول تایلند می باشد که اسکناس و سکه های آن در این کشور تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. بات از واحد کوچکتری به نام ساتانگ یا ستنگ تشکیل شده است که هر بات برابر با صد ساتانگ می باشد. در حقیقت ساتانگ پول خرد تایلندی ها است. 

علامت اختصاری بات THB است و برای نمایش بات در معاملات بین المللی از این علامت استفاده می کنند. بات تایلند اعتبار زیادی ندارد و از آن در معاملات بین المللی استفاده نمی شود.

اسکناس و سکه های بات

اسکناس های متنوعی از بات در تایلند چاپ شده است که مقادیر آنها از ده بات شروع می شود و تا هزار بات ادامه دارد. معمولا روی پول هر کشوری تصویر رهبر آن کشور نقش بسته است. در بات نیز تصویر رهبر تایلند چاپ شده است. به جز اسکناس سکه های بات نیز در تایلند موجود است. سکه های رایج بات که تابه حال ضرب شده اند شامل ده بات، پنج بات، یک بات، پنجاه ساتانگ، ۲۵ ساتانگ می باشد که هر یک رنگ های متفاوتی دارند.

تبدیل بات تایلند به دلار و یورو

اما بشنوید از ارزش بات تایلند نسبت به دیگر ارز ها. هر بات تایلند ارزشی برابر با هزار ریال دارد. پوند انگلیس چهل برابر بات ارزش دارد. یورو نیز به همین صورت یعنی چهل بات برابر با یک یورو می باشد. در تبدیل دلار به بات نیز هر سی بات برابر با یک دلار آمریکا ارزش دارد.