در مورد وون، واحد پول کره جنوبی بیشتر بدانید

در مورد وون، واحد پول کره جنوبی بیشتر بدانید


واحد پول کشور کره جنوبی وون نام دارد و انواع مختلف سکه و اسکناس وون در این کشور تولید شده است. وون یکی از واحد های پولی در دنیا است که برخلاف قدرت اقتصادی کره جنوبی از اعتبار زیادی برخوردار نیست. وون کره جنوبی را با علامت KRW در بازار های جهانی مشخص می کنند و از آن در معاملات خود استفاده می کنند.

واحد پول کره جنوبی چیست؟

واحد پول کشور کره جنوبی وون است که انواع سکه و اسکناس آن به چاپ رسیده است. در حال حاضر اسکناس های پنجاه هزار وون، ده هزار وون، پنج هزار وون و هزار وونی در کره جنوبی رایج است. همچنین سکه های پنج، ده و پنجاه وون نیز در این کشور ضرب شده است. وون کره جنوبی واحد کوچک ترین به نام هوان دارد که ارزش آن یک دهم وون است. هر ده هوان برابر یک وون ارزش دارد.

پیشینه وون، واحد پول کره جنوبی

تاریخجه وون کره جنوبی به قرن هفدهم میلادی باز می گردد. در آن زمان سکه هایی از جنس مس وجود داشت که با آن معاملات انجام می شد که نامی شبیه به وون داشت. بعد از گذشت زمان در قرن نوزدهم میلادی به صورت رسمی این نام برای واحد پول کره جنوبی تصویب شد و اسکناس های وون به چاپ رسید و سکه های آن ضرب شد.

در برهه از زمان کره جنوبی به خاطر سلطه اقتصادی ژاپن مجبور شد واحد پول خود را ین ژاپن قرار دهد و با این کار مستعمره اقتصادی ژاپن شد که پس از رویدادهای تاریخی دوباره از استعمار اقتصادی ژاپن خارج شد و وون را واحد پول خود قرار داد.

مقایسه ارزش وون با دلار، یورو و پوند

ارزش هر وون نسبت به دیگر ارزهای جهانی به شرح زیر است. هر دلار آمریکا برابر هزار و صد وون ارزش دارد. هر یورو به اندازه هزار و سیصد وون ارزش دارد. هر پوند انگلیس نیز برابر هزار پانصد وون قیمت دارد. اما مقایسه ریال با وون کره جنوبی که هر وون برابر سی ریال ارزش دارد.