توقف معاملات بیت کوین در بانک های مطرح جهان

توقف معاملات بیت کوین در بانک های مطرح جهان


بیت کوین روزی بازارهای جهانی را اشغال کرده و توجه سرمایه گذاران ارز را خود اختصاص داده بود به طوری که بعضا باعث کساد شدن بازار ارز شده بود. در حالی که رشدهای ناگهانی بیت کوین باعث هجوم سرمایه گذاران برای خرید و سرمایه گذاری در آن شده بود افت ناگهانی قیمت همه مبهوت خود کرد.

تا چندی پیش قیمت بیت کوین مدام در حال رشد بود اما رشد مداوم آن به پایان رسید و حالا زمان افت های ناگهانی آن است. قیمت بیت کوین هر چند وقت یک بار دچار افت می شود و از ارش آن کاسته می شود و همین امر وحشت بانکداران و سرمایه گذاران آن را به دنبال داشته است.

افت شدید قیمت بیت کوین

افت شدید نرخ بیت کوین باعث شده ریسک سرمایه گذاری در آن بالا رود و به همین دلیل برخی از بانک های مطرح جهان نظیر بانک آمریکا، فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و برخی دیگر از بانک های مطرح دنیا دیگر از ارز دیجیتال و بیت کوین استفاده نکنند. این بانک ها تبادلات ارز دیجیتال را به خاطر نوسانات بالا متوقف کردند.

این اتفاق زمانی رخ داد که افت شدید و متوالی در قیمت بیت کوین رخ داد و همین باعث شد ریسک آن بالا رود و بانک ها پشتیبانی از آن را متوقف کنند.

نوسانات نرخ بیت کوین به این صورت بوده که در سال گذشته میلادی قیمت آن حدود هفتصد درصد رشد داشته که این رشد باعث جلب سرمایه به خود شده است. اما در یکی دو ماه اخیر قیمت آن بشدت افت کرد که این افت در حدود ۶۰ درصد بوده است.