حراجی که سکه را گران تر از بازار می فروشد!

حراجی که سکه را گران تر از بازار می فروشد!


چندی پیش بود که حراجی سکه برای کاهش حباب سکه در بازار ایجاد شد که در ابتدا توانست تا حدودی این کار را انجام دهد و حباب موجود در بازار سکه را از بین ببرد اما با گذشت زمان حراجی ها از رونق افتاد و روز به روز خلوت تر شد و فقط به محلی برای کاسبی دلالان تبدیل شد. در این ایام اما اتفاق جالبی رخ داده و آن هم گرانتر بودن قیمت سکه در حراجی ها نسبت به بازار بوده است.

بانک کارگشایی که متولی حراجی های سکه است سکه تمام را با قیمت بالاتر از قیمت بازار عرضه می کند. حراجی سکه که برای کاهش قیمت سکه راه اندازی شده نه تنها قیمت آن را در بازار کاهش نمی دهد بلکه باعث افزایش قیمت سکه نیز می شود. همچنین این حراجی ها محلی برای کاسبی دلالان سکه شده است و پای ثابت آن فقط دلالان هستند.

تلاطم بازار سکه و ارز در این روزها فرصت خوبی برای دلالان سکه شده تا سکه را از حراجی ها بخرند و در بازار بفروشند و از این طریق سود خوبی به جیب بزنند. افزایش قیمت جهانی طلا نیز عاملی برای افزایش قیمت سکه در بازار آزاد شده است.

بازار ارز خالی از ارز و بازار سکه بدون سکه

برخی سرمایه گذاران بازار ارز و سکه می گویند بازار ارز خالی از ارز شده و در بازار سکه نیز سکه ای وجود ندارد. گویا برخی سرمایه داران با خرید ارز و سکه موجود در بازار قصد دارند قیمت ها را افزایش دهند. بانک کارگشایی همچنان به حراج ادامه می دهد در حالی که کسی جز دلالان سکه مشتری آنها نیستند.

بانک مرکزی به تازگی روشی دیگر برای عرضه سکه در بازار و کاهش قیمت ها ایجاد کرده است. بانک مرکزی برای کاهش حباب سکه در بازار قصد پیش فروش کردن سکه را دارد تا از این طریق قیمت سکه کاهش یابد.