دور زدن تحریم ها با بیت کوین

دور زدن تحریم ها با بیت کوین


پول دیجیتال تازه راه اندازی شده با نام بیت کوین بسیار رونق گرفته و نقل همه مجل ها شده است. در میانه بالاگرفتن آشفتگی اقتصادی در ایران، محبوبیت ارزهای دیجیتالی در این کشور ظاهراً در حال افزایش است.

این روزها که ماجرای تحریم ها بالا گرفته و دورجدیدی از تحریم ها علیه ایران آغاز شده است استفاده از پول دیجیتال بیت کوین می تواند به دورزدن تحریم ها کمک کند و این آشفتگی اقتصادی در ایران را بحبود بخشد. چنان که محبوبیت بیت کوین ارزهای دیجیتال بسیار رو به افزایش است.

استخراج بیت کوین توسط چینی ها

البته کشور هایی نظیر چین و ژاپن علاوه بر استفاده از بیت کوین به استخراج آن نیز پرداخته اند. یعنی عامه مردم چین به دنبال استخراج بیت کوین و درآمدزایی برای خود می باشند. سرمایه گذاران چینی حجم زیادی از پول‌های خود را در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین وارد کرده‌اند تا از این طریق سود هنگفتی بدست بیاورند.

سرمایه گذاران کلان و سرمایه داران و کارترهای جهانی مقادیر زیادی ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و برخی نیز در حال اکتشاف بیت کوین هستند که این بسیار نگران کننده است. انگیزه اصلی اکشتاف کنندگان بیت کوین معمولا انبار کردن آن جهت سود و فروش گران تر است به همین دلیل بیت‌کوین بیش از یک کالا جهت سرمایه گذاری ارزش دارد.

بی اثر کردن تحریم ها با ارز دیجیتال

بنابر نظر کارشناسان عرصه اقتصادی و فعالان ارز دیجیتال معتقدند بیت کوین می تواند برای دورزدن تحریم ها مفید باشد. ایرانی‌ها در حال ری آوردن به ارزهای دیجیتالی مثل بیت‌کوین هستند تا بتوانند تحریم‌ها را دور بزنند.

یکی از محققان حوزه ارز و دلار که تحقیق های در زمینه ارزهای دیجیتال نیز داشته است می گوید: به خاطر وجود تحریم‌های فلج کننده می توان از ارز دیجیتال برای جلوگیری از تحریم ها استفاده کرد که در این صورت برای اقتصاد کشور و ارز بسیار مفید واقع می شود.

یکی دیگر از محققین عرصه پول و ارز که ارزهای دیجیتالی را در کشور مدیریت می کند گفت گروه‌های مختلف تجار به دنبال روشی برای جلوگیری از مضرات تحریم ها هستند که در این حالت به سوی ارزهای دیجیتال روی آورده اند.

با شیوع استفاده از بیت کوین سیل ورود مردم ایران به سوی بیت‌کوین دیدنی است و همین امر باعث شده دیگر ارزهای دیجیتال با بی توجهی دولت و مردم مواجه شوند.

تاثیر بیت کوین در اثر تحریم ها

کارشناسان معتقدند افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتالی در کشورهایی نظیر ایران به این دلیل است که آنها به دارندگانشان یک حس امنیت مالی و امکان فعالیت‌های مالی خارج از دایره مؤسسات مالی مرسوم را می‌دهند. با استفاده از بیت کوین و ارز دیجیتال می توان تاثیرات دلار و ارز آمریکا را بی اثر کرد.

اگر آمریکا بخواهد با همین روند به تحریم‌های ظالمانه خود ادامه دهد قطعا مسئولان اقتصادی ایران با استفاده از ارز دیجیتال به مقابله با تحریم ها برخواهند آمد و با این کار تحریم های آمریکا را بی اثر خواهند کرد. ارز دیجیتال و در راس آن بیت کوین ابزار مناسبی برای تجار و کاسبان ایرانی جهت مقابله با تحریم ها و مبادلات بین المللی می باشد. همچنین کشورهای دیگری نیز که از آمریکا به خاطر تحریم شدن ناراحت بودند به استفاده از بیت کوین روی آورده اند. 

منبع: تسنیم