پیش بینی وزیر اقتصاد از کاهش قیمت ارز در روزهای آینده

پیش بینی وزیر اقتصاد از کاهش قیمت ارز در روزهای آینده


در روزهای اخیر بازار ارز بسیار فعال شده و هر روز قیمت آن تغییر می کند. البته این تغییرات فقط مثبت هستند و کاهش قیمت دیده نمی شود. در حالی که قیمت دلار هر روز افزایش می یابد مسئولین در مورد کاهش قیمت ها سخن می گویند و از مردم می خواهند وارد این بازار نشوند. حالا مردم نمی دانند به بازار نگاه کنند که هر روز افزایش قیمت دارد یا به سخن مسئولین که می گویند دلار ارزان می شود.

مردم به وضع بازار نگاه کنند یا به سخنان مسئولین؟

پس از این که رئیس بانک مرکزی چند وقت پیش سخن از کاهش قیمت دلار به میان آورد و به مردم گفت وارد بازار ارز نشوند این بار وزیر اقتصادی در مورد بازار ارز و دلار سخن گفته و از مردم خواسته که سرمایه خود را در این بازار از بین نبردند. ایشان گفته قیمت ارز در روزهای آینده کاهش خواهد یافت و کسانی که پول های خود را وارد این بازار کرده اند متضرر خواهند شد.

همچنین ایشان به فعالان بازار ارز نیز تذکر داده که کسانی که در این بازار فعالیت کنند تا چند روز آینده حتما ضرر خواهند کرد زیرا قیمت ها کاهش خواهد یافت. رئیس بانک مرکزی هم همین سخنان را گفته بود که ما تا به الان هیچ کاهشی در قیمت ها مشاهده نکرده ایم.

خریداران ارز به فکر زیان باشند نه سود!

خریداران بازار ارز در این روزها به جای این که به فکر سود در روزهای آینده باشند باید به فکر ضرر خود باشند زیرا با کاهش قیمت ها آنها دچار زیان می شوند. مردم به هیچ وجه به سمت بازار ارز نروند چون قیمت ها کاذب است و در آینده حتما کاهش خواهد یافت.

در چنین وضعیتی معلوم نیست چه آینده ای در انتظار بازار ارز خواهد بود. با اظهار نظر رئیس بانک مرکزی قیمت ها کاهش پیدا کرد و پس از چند رو دوباره رشد خود را شروع کرد. باید دید با سخنان وزیر اقتصاد چه بر سر قیمت دلار خواهد آمد. اما به نظر نمی رسد قیمت دلار به این راحتی ها پایین بیاید.