محاسبه قیمت بیت کوین به دلار و تومان

محاسبه قیمت بیت کوین به دلار و تومان


قیمت بیت کوین برخلاف قیمت دلار در این روزها کاهش چشمگیری داشته به طوری که قیمت آن جهش منفی داشته است و دارندگان بیت کوین در این چند روز اخیر بسیار متضرر شده اند. اما گفته می شود پس از فراز و فرود های بیت کوین در بازار ارز دیجیتال و کاهش قیمت اخیر آن دچار ثبات در قیمت شده است.

محبوب ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین که بازار ارزهای دیجیتال را در دست گرفته بود و حتی برخی از سرمایه گذران بازار سرمایه را به سمت خود جذب می کرد.

جهش قیمت بیت کوین در بازار

در روزهای اخیر کاهش چشمگیری داشت و کمی از حباب آن کاسته شد. این چندمین جهش قیمت بیت کوین بوده است که جهش های قبلی مثبت بوده و آخرین جهش آن منفی ثبت شده است.

گفته میشود قیمت بیت کوین پس از آخرین سقوطش دوباره چند مرتبه جهش داشته و قیمت آن بالاتر رفته است و برخی می گویند بیت کوین به ثبات قیمت رسیده است. فعلا قیمت بیت کوین بیش از ۳۸ میلیون تومان است. اما قیمت آن در گذشته بیش از این بوده و در برخی موارد به رقم ۹۰ میلیون تومان نیز رسیده بوده است. اگر بخواهیم قیمت بیت کوین را به دلار محاسبه کنیم چیزی در حدود ۶ هزار دلار خواهد بود.

نوسانات نرخ بیت کوین

برخی بر این باورند که کاهش قیمت بیت کوین به خاطر سیاست های مخالف دولتهای مختلف نسبت به بیت کوین است که از ارزش و اعتبار آن کاسته و باعث کاهش قیمت آن نیز شده است.

بیت کوین نیز مانند دیگر ارزها دچار تغییر قیمت می شود. با افزایش تقاضا قیمتش به صورت حبابی زیاد می شود و با کاهش تقاضا از قیمت آن کاسته می شود. سیاست های جهانی در قیمت آن تاثیر می گذارد و بعضا قیمت آن به صورت حبابی و کاذب بالا و پایین می شود.

تفاوت قیمت بیت کوین در برخی کشورها

البته قیمت بیت کوین در برخی کشورها مختلف است. مثلا در کشور هند که مسئولین آن درمورد بیت کوین نظرات مخالفی ابراز کرده اند باعث شده قیمت آن در این کشور کمتر از قیمت جهانی شود.

قیمت اولیه بیت کوین ۶ هزار دلار بوده که با ورود به بازار ارز و شهرت آن روزبه روز بر قیمت آن افزوده شده و در نهایت به قله ۲۰ هزار دلاری رسیده بود.

ویژگی های بیت کوین

ویژگی بیت کوین این است که می توان از آن برای دور زدن تحریم استفاده کرد. بیشتر افراد در داخل نیز می خواهند از بیت کوین برای تجارت بدون تحریم استفاده کنند. برخی اما به دنبال دریافت سود از این فضا هستند که قطعا این فضا بسیار پرریسک است و فعالیت در آن همراه با سود زیاد یا ضرر فاحش خواهد بود.

دیگر ویژگی بیت کوین تاثیر آن بر قیمت دیگر ارزهای دیجیتال است. با این که بیت کوین رقیب دیگر ارزهای دیجیتال محسوب می شود اما با افزایش قیمت آن در بازار قیمت دیگر ارز ها نیز افزایش می یابد و با کاهش آن دیگر ارز ها نیز دچار کاهش می شوند.