دلار آمریکا از دیگر ارزها شکست خورد!

دلار آمریکا از دیگر ارزها شکست خورد!


دلار آمریکا که روزی پرچم دار ارز در دنیا بود امروز به فلاکت افتاده و کف بازار را طی می کند. در این ماه شاخص دلار با کاهش چشم گیر خود تعجب همگان را به خود جلب کرد و باعث شد سیل عظیم دارندگان دلار اقدام به فروش دلار های خود کنند. همین امر باعث شد بازار دلار داغ شود و قیمت آن بازهم سیر نزولی طی کند. دولت آمریکا از این وضعیت بسیار ناراحت بوده و به دنبال روشی برای جلوگیری از کاهش قیمت ارز خود می باشد.

دارندگان دلار در پی فروش ارز خود

بهای دلار آمریکا در برابر دیگر ارزهای رایج نزول بیشتری داشت طوری که ارزش دگر ارز ها از دلار بیشتر شد! با این وجود همچنان سیل دارندگان دلار برای فروش دلارهای خود ادامه دارد. البته لازم به ذکر است عده از فعالان حوزه پول و ارز ادعا دارند پس از گذشت چند روز اوضاع به حالت عادی خود برمی گردد و قیمت دلار عادی خواهد شد. در پی این ادعا ها تعدادی از تجار بازار ارز اقدام به خرید دلار ارزان کرده تا در آینده از گران شدن آن بهره مند شوند.

کاهش نرخ ارز آمریکا

با کاهشی که این روزها شاهد آن بودیم باعث شده بازار طلا و ارز غیرقابل پیش بینی شود و دیگر تحلیل گران بازار ارز هیچ تحلیلی برای وضعیت حاضر ندارند.  همین امر باعث شد در بازار کالا بهای نفت آمریکا کاهش چشم گیری داشته باشد و در پی آن طلا نیز افزایش قابل توجهی داشت که این اتفاق بسیار عجیب به نظر می رسد و به نظر می آید دست دلالان ارز و طلا در کار است.

منبع: فصل تجارت