نوسان قیمت سکه در بازار سرمایه

نوسان قیمت سکه در بازار سرمایه


بازار سکه در هفته های گذشته افزایش قیمت را به خود دیده و گفته می شود تغییر قیمت جهانی طلا به خاطر سیاست های داخلی آمریکا علت این گرانی و افزایش قیمت بوده است. حراجی سکه و پیش فروش آن نیز تلاش دارند قیمت سکه را برای شب عید تنظیم کنند.

قیمت سکه تحت تاثیر قیمت جهانی طلا قرار دارد و قیمت جهانی طلا نیز از سیاست های آمریکا تاثیر می پذیرد. چندی پیش بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره خود را کاهش داد و همین باعث افزایش قیمت جهانی طلا شد. 

نوسان بازار سکه همچون بازار ارز

بازار سکه نیز همچون بازار ارز گرفتان نوسان قیمت ها شده است و سرمایه گذاران خود را با این کار دچار نگرانی کرده است.

قیمت سکه در بازار امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رقم خورد که با وجود حراجی ها و پیش فروش سکه فروش خوبی را تجربه کرد. اما با افزایش قیمت اخیر به مقدار ۱۵ هزار تومان رقم آن به یک میلیون و ۵۱۵ هزار تومان رسید.

متاسفانه قیمت سکه نیز همچون نرخ ارز درگیر حباب است. قیمت کاذب سکه در بازار مشکلات زیادی را به همراه داشته که یکی از آنها عدم دسترسی مردم به سکه ارزان است.

کاهش حباب بازار به وسیله پیش فروش سکه

حراجی ها در زمان خود توانستند حباب سکه را کاهش دهند اما دیگر مانند گذشته تاثیر گذار نبودند و بانک مرکزی روش پیش فروش را برای کاهش مجدد حباب بازار سکه تعبیه کرد که امید است در سال آینده تاثیر آن در بازار سکه دیده شود.

جالب است بدانید که بازار طلا بر خلاف بازار ارز و سکه در این هفته بازار آرامی بود و نوسانی در آن دیده نشد. البته باید هم همینطور باشد. چون مردم سرمایه های خود را در بازار ارز و سکه وارد کرده اند و تقاضا در آنجا زیاد است.