سرقت میلیونها دلار از یک صرافی

سرقت میلیونها دلار از یک صرافی


صرافی ها در این روزها که روز گرانی دلار و آشفتگی بازار ارز است حال خوشی ندارند و دزدی دلار از آنها نیز وضعیت را برایشان سخت تر می کند. چندی پیش بود که سارقان میلیون ها دلار از یک صرافی دزدی کردند و سرافی بخت برگشته را خالی کردند و رفتند. دزدها حتی به یورو و پوند نیز رحم نکردند و تمام ارزهای داخل صرافی را تخلیه کردند.

گفته شده این سارقان ارزهای دیجیتال را نیز به یغما برده اند و تمام دار و ندار صرافی بیچاره را خالی کرده اند. دلار، ارز، یورو، سکه، پوند و بیت کوین از جمله سرمایه های دزدی شده می باشد. البته لازم به ذکر است که این صرافی داخل ایران نمی باشد.

برترین صرافی سرقت شد!

طبق اخبار این صرافی که یکی از برترین صرافی های ایتالیا به شمار می رود توسط چند تن از دزدان اینترنتی سرقت شده است. مبلغ دزدی حدود ۱۷۰ میلیون دلار می باشد که مقدار زیاد آن بیت کوین و ارز دیجیتال بوده است. این چندمین سرقت بزرگ از صرافی های بزرگ به حساب می آید که مقدار زیادی از سرقت نیز بیت کوین بوده است.

دلالان ارز همچون سارقان آن هستند

البته کار دلالان ارز نیز بهتر از این سارقان نیست. سارقان از یک صرافی دزدی کردند اما دلالان ارز از کل بازار ارز دزدی می کنند و خون مردم را در شیشه کرده اند. صرافی ها از دست دلالان ارز حال خوشی ندارند و همین باعث شده این دزدی اتفاق بی افتد.

نکات امنیتی نگهداری بیت کوین

ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین امنیت بالایی ندارند و ممکن است هکر ها به راحتی آن ها را مورد سرقت قرار دهند و باید هنگام خرید و فروش بیت کوین و نگهداری آن دقت لازم را داشت.

خوشبختانه هنوز خبری مبنی بر دزدی از صرافی های ایرانی و بیت کوین داران ایرانی به گوش نرسیده اما با عدم رعایت نکات امنیتی بازار ارز ممکن است این اتفاق رخ دهد.