افزایش قیمت جهانی طلا با تصمیم فدرال رزرو آمریکا!

افزایش قیمت جهانی طلا با تصمیم فدرال رزرو آمریکا!


فدرال ررزو آمریکا که تاثیر زیادی بر قیمت دلار و طلای جهانی دارد تصمیم گرفته نرخ طلای جهانی را کنترل کند. این شرکت در نخستین جلسه خود تصمیم گرفت نرخ بهره نگه دارد تا این موضوع برروی نرخ ارز و طلا تاثیرگذار باشد. همین مسئله باهش کاهش چشمگیر نرخ دلار و  همچنین افزایش ناگهانی قیمت جهانی طلا شده است.

با این که فدرال رزرو آمریکا فقط یک بخش از بازار جهانی طلا می باشد اما در این بازار تاثیر بسزایی دارد. این تصمیم فدرال رزرو تاثیرات زیادی بر بازار جهانی گذاشته است و همین باعث تغییر نرخ ارز و نرخ طلا شده است. با تمام این کارها بازهم چشم انداز اقتصادی آمریکا در وضعیت نامناسبی است و گمانه زنی ها حاکی از افزایش نرخ دلار در روزهای آینده می باشد.

تحلیل بازار جهانی طلا 

یکی از تحلیل گران بازار سرمایه آمریکا روند نزولی ارز دلار آمریکا را موجب افزایش مجدد قیمت طلای جهانی پیش بینی کرد و گفت این افزایش قیمت طلا نسبت به اوضاع سیاسی جهان قابل قبول می باشد و همین باعث تغییر مجدد قیمت ها خواهد شد.

مقدار مقاومت قیمت طلا در برابر تغییرات بسیار ناچیز است و هرلحظه ممکن است این قیمت ها شکسته شده و دچار نوسان شود. قیمت طلا نیز به دنبال نرخ ازر از تغییرات بی نسیب نخواهد ماند.

برخی از تحلیلگران اقتصادی معتقدند اگر طلای جهانی کمی ارزانتر شود می تواند باعث کاهش قیمت دلار شده و این موضوع می تواند سود حاصل از دلار را افزایش دهد و بازار جهانی را متحول کند.

قیمت جهانی طلا در ماه های اخیر اندکی تغییر داشته که  این قیمت ها ممکن است با کوچکترین شوک در بازار شکسته شوند و این فلز گرانبها را با کاهش قیمت مواجه کنند.

اوضاع سیاسی آمریکا و اتحادیه اروپا وضعیت نگران کننده ای را برای بازار سرمایه پیش رو قرار داشته است که همین قدر ریسک تجار را بسیار کاهش داده است. خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز نوسانات بازار را بیشتر کرده و توانایی نوسانگیری را از بازار گرفته است.

منبع: طلا نیوز