ریال ایران کم ارزش ترین واحد پول منطقه

ریال ایران کم ارزش ترین واحد پول منطقه


در وضعیتی که همه ارزها به دنبال با ارزش تر شدن هستند و نرخ ارزهای بین المللی در بازار روز به روز بالا می رود ارزش ریال ایران از گذشته تا کنون نه تنها رشد نداشته بلکه نسبت به دیگر ارزها کم ارزش تر هم شده است. در حال حاضر ریال ایران کم ارزش ترین ارز منطقه است. در عین حال دلار آمریکا و یورو از ارزش بالایی برخوردار هستند.

همانطور که ذکر شده الان ارزش ریال ایران از تمام ارزهای منطقه کمتر است و در واقع ریال ما کم ارزش ترین واحد پول منطقه است. طبق محاسبات اگر واحد پول کشور تومان قرار گیرد باز هم در رده آخر جدول خواهیم بود و همچنان کم ارزش ترین پول مربوط به ما خواهد بود.

لزوم افزایش ارزش ریال ایران

برای کشوری همچون ایران که در حال توسعه است چنین ارزش پایینی برای واحد پولی آن مناسب نیست و می تواند در اقتصاد آن تاثیر منفی داشته باشد. اگر طرحی که مربوط به حذف سه صفر از پول ملی بود اجرا شود می تواند تاثیر خوبی در رشد ارزش ریال ایران داشته باشد و بتواند باعث رشد اقتصادی کشور شود.

حذف سه صفر از پول ملی 

گرچه اجرای این مصوبه کار ساده ای نیست اما باید به آرامی زیرساخت های آن را فراهم کرد تا در فرصت مناسب و به زودی ارزش پول ملی کشور را بالا برد تا در معاملات بین المللی ارزش ریال ایران بالا رود.

ارزش دلار آمریکا، پوند انگلیس و یورو به خاطر اقتصاد فعال و پویای کشورهای دارنده آن بالا رفته و جا دارد با فعالیت اقتصادی مناسب و رشد اقتصادی ارزش ریال کشور را بالا برد.

کم ارزش ترین واحدهای پول منطقه

بنابر گزارش منتشر شده در مورد ارزش واحد پول کشورهای مختلف واحد پول ایران (ریال ایران) کم ارزش ترین واحد پول در منطقه است و بعد از آن دینار عراق از ارزش کمتری برخوردا است. همچنین دینار سودان، ریال یمن به ترتیب رتبه های سوم و چهارم کم ارزش ترین پول های منطقه را به خود اختصاص داده اند.

کشورهای ذکر شده هیچ یک اقتصاد فعالی ندارند و بلکه وضعیت اقتصادی آشفته ای بر آنها حکم فرماست اما ایران از وضعیت با ثباتی برخوردار می باشد و ضروری است که ارزش پول آن بالا رود.

با ارزش ترین واحدهای پول منطقه

اما بشنوید از باارزش ترین پول منطقه که مربوط به کویت است. کشور کوچک کویت که به ظاهر بسیار ضعیف به نظر می آید رتبه اول باارزش ترین واحد پول منطقه را به خود اختصاص داده است. کشورهای بحرین، اردن، ترکیه، امارات، عربستان و تونس از جمله دیگر کشورهای دارای واحد پولی برتر در منطقه می باشند.