ناراحتی روحانی قیمت دلار را افزایش دارد!

ناراحتی روحانی قیمت دلار را افزایش دارد!


تاریخ ۲۳ آذر امسال بود که نوبخت با اشاره به افزایش نرخ ارز گفت در جلسه ای که امروز با آقای روحانی رییس جمهور داشتیم به این نتیجه رسیدیم که ایشان از وضعیت موجود یعنی افزایش نرخ ارز مکدر و ناراحت هستند که و این موضوع را در جلسه ابراز داشته اند. 

صحبت های آقای نوبخت در مورد نگرانی رئیس جمهور از گرانی و افزایش نرخ ارز به مردم این امید را داد که دولت از افزایش نرخ ارز جلوگیری کند و تا دلار بیش از این بالا نرود. اما در مدتی که از ناراحتی آقای روحانی گذشته بود، گرانی دلار متوقف که نشده هیچ، بلکه قیمت آن در بازار آزاد ۲۰۰ تومان نیز افزوده شد. الان چند روزی می شود که قیمت دلار از ۴۴۰۰ تومان هم گذشته و در حال رکورد زنی است.

نگرانی روحانی از قیمت ارز

ایشان یادآور شد: جناب آقای روحانی به هیچ عنوان افزایش و رشد نرخ ارز را تحمل نمی کنند و از شرایط پیش آمده ناخوشایند هستند و باید قیمت ارز را کنترل کرد. از روزی که آقای روحانی از افزایش نرخ ارز ابراز نگرانی و تکدر کرده بود، قیمت ارز به خصوص قیمت دلار در بازار آزاد افزایش یافته و به تازگی رکرد ۴۲۰۰ تومان را رد کرد. برای انجام این مهم دولت ناچار است در بازار ارز دخالت کند تا موضوع حل شود.

تاثیر بانک مرکزی در افزایش قیمت

اما قیمت دلار دولتی یا همان ارز مرجع نیز که توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود امروز ۳۵۵۹ تومان بود که اکنون به مرز ۳۶۳۷ تومان رسیده است و عملا دولت هیچ تلاشی برای مهار آن انجام نداده است. چرا که بانک مرکزی بدون توجه به نگرانی روحانی از افزایش قیمت ارز روز به روز به گرانی دلار و ارز افزوده است.

منبع: مشرق