آشنای با لو، واحد پول بلغارستان

آشنای با لو، واحد پول بلغارستان


یکی از واحدهای پول در دنیا واحد پول لو (lev) است که پول رسمی بلغارستان می باشد. لو بلغارستان را با علامت BGN در بین الملل نمایش می دهند. لو واحد پول معروفی نیست و فقط بلغارستان است که آن را واحد پول رسمی خود قرار داده است. مدیریت واحد پول لو بر عهده بانک مرکزی بلغارستان است و این بانک اسکناسهای لو را چاپ و توزیع می کند.

همانطور که گفته شد لو یکای پول رایج در بلغارستان می باشد و فقط این کشور از این واحد پول استفاده می کند. لو واحد جزء به نام استوتینکا (stotinka) نیز دارد که ارزش آن یک صدم ارزش لو است. هر ۱۰۰ استوتینکا برابر با یک لو ارزش دارد. استوتینکا در واقع پول خرد بلغارستان به شمار می آید و عمتا سکه های آن در این کشور وجود دارد.

انواع اسکناس و سکه لو بلغارستان

در بلغارستان انواع سکه و اسکناس های لو و استوتینکا وجود دارد که توسط بانک مرکزی این کشور به تولید شده است. در بلغارستان انواع اسکناس های لو به ارزش ۲ لو، ۵ لو، ۱۰ لو، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ لو وجود دارد و از آن استفاده می شود. همچنین سکه های استوتینکا به ارزش ۱، ۲، ۵ استوتینکا، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ استوتینکا و در نهایت سکه ۱ لو وجود دارد.

تبدیل لو بلغارستان به دلار آمریکا

جالب است بدانید لو بلغارستان با این که ارز معروفی به حساب نمی آید و همچنین ارز بین المللی نیز نیست اما از ارزش بالایی برخوردار است. لو بلغارستان در برابر دلار آمریکا از ارزش بالایی برخوردار است. در تبدیل ارز لو به دلار به این نتیجه رسیدیم که هر دلار آمریکا تقریبا برابر با ۱.۵ لو بلغارستان ارزش دارد. این ارزش لو در مقابل دلار نسبت به دیگر ارزها بسیار بالا می باشد.

تبدیل لو بلغارستان به ریال ایران

اما لو بلغارستان در مقابل ریال ایران چه ارزشی دارد. با تبدیل لو به دلار به این نتیجه رسیدیم که لو بلغارستان ارزش بالایی دارد پس در مقابل ریال ایران نیز باید با ارزش باشد. ارزش لو بلغارستان در مقابل ریال ایران برابر با ۲۰,۰۰۰ است. یعنی هر لو بلغارستان به اندازه ۲۰,۰۰۰ ریال ایران ارزش دارد.

دریافت لو بلغارستان

گرچه لو بلغارستان ارز معروفی نیست اما می توان در اکثر صرافی ها آن را پیدا کرد. برای دریافت لو بلغارستان می توانید از یکی از صرافی ها ارز لو را دریافت کنید. همچنین امکان معاوضه لو با دلار و یورو نیز در صرافی ها مقدور می باشد. دلار و یورو ارز بین المللی هستند و به همین دلیل در بلغارستان نیز همچون دیگر کشورها از این دو ارز استفاده می شود البته نه در بازار و بین مردم. برای تبدیل دلار و یورو به لو بلغارستان می توانید در صرافی های این کشور این کار را انجام دهید.