حراجی که خود برای جلوگیری از هیجان سکه بود از هیجان افتاد!

حراجی که خود برای جلوگیری از هیجان سکه بود از هیجان افتاد!


چندی پیش بود که با افزایش قیمت سکه و رشد نرخ آن بانک مرکزی اقدام به راه اندازی حراجی سکه کرد تا با این روش جلوی افزایش قیمت سکه را بگیرد حال آنکه پس از گذشت زمان کوتاهی این حراجی ها از هیجان افتاده و بازارشان کساد شده است.

بانک کارگشایی که برای نهمین بار حراجی سکه را برگزار کرده بود در این حراجی ۴۰۲۰ عدد سکه تمام بهار آزادی را به خریداران سکه فروخته بود با این کار توانسته قیمت سکه را تاحدودی کنترل کند و قیمت ها را بر پایه قیمت اعلامی از سوی بانک مرکزی نگه دارد.

در بازار نیم سکه هم توانست با فروش مقبولی مواجه شود و دست معامله گران در بازار آزاد را از پشت ببند. اما این پیروزی خیلی دوام نیاورد و به زودی بازار این حراجی ها از حرارت افتاد و رو به خلوتی گذاشت. در کل این حراجی ها تا حدودی توانستند قیمت قیمت سکه را کنترل کنند و نسبت به قبل با تعدیل و کاهش چشمگیری در نرخ سکه مواجه بودیم طوری که هفته های گذشته شاهد قیمت های بالاتر سکه در بازار بودیم که خوشبختانه این مشکل حل شد و دست دلالان بازار سکه کوتاه شد.

کاهش استقبال از حراجی سکه

بنا بر اعلام مدیرعامل بانک کارگزاری این حراجی استقبال کمتری نسبت به قبل داشت در حالی که در حراجی های گذشته شلوغی و ازدهام جمعیت برای شرکت در حراج سکه بسیار زیاد بود. علت این کاهش استقبال نیز مشخص شدن وضعیت بازار سکه و کاهش سوددهی اعلام شد.

به مرور زمان استقبال مردم از حراجی کمتر شده و قیمت‌های سکه و ارز به واقعیت نزدیک‌ می شود که این خبر بسیار خوبی است. با این حال پایانی برای حراجی سکه تعیین نشده و این بازار همچنان ادامه دارد.

منبع: دنیای اقتصاد