کشورهایی که بالاترین نرخ تورم را دارند

کشورهایی که بالاترین نرخ تورم را دارند


یکی از مهمترین عناصر اقتصادی و البته یکی از بدترین مشکلات اقتصادی تورم و افزایش نرخ آن است که باعث می شود قیمت ها افزایش پیدا کند و ارزش پول کاهش یابد. همین باعث می شود تورم یکی از مشکلات اقتصادی کشورها باشد که با آن دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل اقتصادی در تمام کشورها وجود دارد که در برخی کم و برخی زیاد می باشد. در پایان هر سال سازمان های آماری جهانی نرخ تورم کشورها را اعلام می کنند و در این میان کشورهایی هستند که نرخ تورم در آنها بسیار بالا می باشد که آنها را بررسی خواهیم کرد.

ونزوئلا

طبق آمار ارائه شده ونزوئلا کشوری در آمریکای جنوبی بیشترین نرخ تورم در دنیا را دارد. نرخ تورم در ونزوئلا به حدی بالاست که به مقدار ۸۰۰ درصد رسیده است و برخی علت این تورم بالا را سقوط ناگهانی قیمت نفت این کشور بیان کرده اند. این مقدار تورم در هیچ کشوری سابقه ندارد به طوری که حتی بالاترین تورم ها در دنیا چند دهم این مقدار می باشند.

سودان

سودان دومین کشور دارای نرخ تورم بالاست که نرخ تورم در این کشور ۴۶ درصد می باشد که برخی نیز آنرا بالاتر از این مقدار محاسبه کرده اند. سودان کشوری آفریقایی که بسیار پهناور می باشد اما همچون دیگر کشورهای آفریقایی فعالیت اقتصادی ندارد و از جمله کشور های عقب مانده به حساب می آید. این کشور درگیر جنگهای داخلی است و همین باعث شده نرخ تورم در این کشور بشدت افزایش یابد. وضعیت اقتصادی سودان طوری است که در حال حاضر هیچ مقداری برای بدهی های این کشور بیان نشده است.

 آرژانتین

بر خلاف انتظار آرژانتین نیز از جمله کشورهای دارای نرخ بالای تورم می باشد. آرژانتین در جنوب آمریکا واقع شده و سومین کشور دارنده نرخ تورم بالا می باشد. در آخرین گزارش اعلام شده نرخ تورم آرژانتین ۳۸ درصد بوده که البته گفته می شود تورم بیش از این مقدار است.

 سوریه

کشور جنگ زده سوریه که این سال ها درگیر جنگ با داعش و تروریست بوده نرخ تورم بالایی دارد که البته مربوط به سال ۲۰۱۲ میلادی می باشد. نرخ تورم سوریه در سال مذکور ۳۷ درصد بوده که توسط سازمانهای آماری جهانی تعیین شده است. البته طبیعی است که با به وجود آمده جنگ در این کشور نرخ تورم بیش از این شده باشد.

اتیوپی

اما دیگر کشور آفریقایی دارای نرخ تورم بالا اتیوپی است که از در گزارش سال ۲۰۱۲ تورمی برابر با ۲۳ درصد داشته است. به نظر می رسد کشورهای آفریقایی نظیر اتیوپی به علت فقر اقتصادی و عدم مدیریت صحیح منابع دچار این مشکل شده اند.

بلاروس

کشور اروپایی بلاروس نیز که در همسایگی روسیه قرار دارد دیگر کشور دارای نرخ تورم بالا می باشد اما این نرخ به اندازه تورم ونزوئلا نمی باشد. نرخ تورم در کشور بلاروس برابر ۱۹ درصد می باشد.

اوکراین

همچنین کشور اوکراین نیز پس از تنشی سیاسی اقتصادی و جدایی طلبی خود دچار تورم شده و نرخ تورم در اوکراین به ۱۲ درصد رسیده است.