شرح حال یورو در این روزها

شرح حال یورو در این روزها


در شرح حال یورو در این روزها همین بس که حال روز خوبی ندارد و همچون دلار دوران سخت خود را طی می کند. وضعیت اقتصادی اتحادیه اروپا هم مزیدی بر علت شده تا قیمت یورو روز به روز با کاهش مواجه شود. اما این کاهش قیمت در یورو تا کجا ادامه خواهد داشت؟

یورو که روزی سردم دار ارز بود و گاها قیمت آن از دلار هم بالا می رفت و در صدر جدول قیمت ها قرار می گرفت این روز ها حال و روز خوشی ندارد و کف بازار را طی می کند. این کاهش قیمت در یورو به حدی بوده که خرید و فروش های آن را نیز تحت تاثیر قرار داده و معاملان این ارز با تغییر مواجه شده است.

بی رقبتی تجار و فعالان اقتصادی به یورو

در ماه های اخیر قیمت یورو هم فراز و نشیب های بسیاری داشته و با این که تا قبل از این دوران خوشی را به سر می کرد اما در ماه های اخیر قیمت آن دچار افت شده و در بازار های جهانی و حتی در بازار داخلی و بازار ارز با بی رقبتی تجار مواجه شده است. این بی رقبتی به این علت است که نوسانات موجود در نرخ یورو باعث شده خریداران و حتی دلالان بازار ارز از وضعیت آن احساس نگرانی کنند و توانایی ریسک کردن در آن را نداشته باشند. 

نظر بیشتر معامله گران ارز نسبت به حوزه یورو این است که به علت مشکلات اقتصادی یورو و اتحادیه اروپا این واحد پولی با نزول قیمت مواجه شده و دیگر امکان سودگیری از آن در حال حاضر وجود ندارد و با تداول این وضعیت قیمت از قیمت آن بازهم کاسته خواهد شد. لذا توصیه می شود معامله گران این بازار با دقت اقدام به خرید و فروش کنند تا با ضرر و زیان مواجه نشوند.

اما در این میان نکته جالب این است که این وضعیت وخیم در یورو باعث شده دلالان نیز از بازار یورو نا امید شوند و سرمایه خود را خرج این بازار نکنند. یعنی به نوعی دست دلالان از بازار یورو کوتاه شده و خیال کاسبان راحت می باشد.