ریسک بالا در سرمایه گذاری بیت کوین

ریسک بالا در سرمایه گذاری بیت کوین


آنچه در زمان فعلی در بازار بیت کوین رخ می‌دهد هجوم عامه افراد جهت معامله و کسب سود از بیت کوین است و همین هجوم باعث می شود بازار بیت کوین دچار نوسان شده و دیگر امکان نوسان گیری در آن وجود نداشته باشد. و در نتیجه جهت سرمایه گذاری غیر قابل اعتماد شود. ضمن این که با توجه به دیجیتال بودن بیت کوین تولید آن محدودیتی ندارد و همین باعث می شود هیچ پشتیبانی مالی از آن نشود.  نکته مهم در بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال این است که عملکرد آنها به عنوان پول و ارز ارتباطی ندارد بلکه بیشتر به طمع افراد برای کشف آن مربوط می شود.

یکی از محققان اقتصادی می گوید چیزی که در حال حاضر در حال رخدادن است ارتباطی به عملکرد بیت‌کوین به عنوان ارز و پول ندارد و این بیشتر به خاطر طمع و دیوانگی افراد شیاد برای برای بدست آوردن سود بیشتر است که علت اصلی ریسک بالای بیت کوین نیز همین است. این وضعیت بیشتر شبیه حبابی بزرگ است که بالاخره زمانی به نهایت رسیده و خالی می شود و در آن زمان کسانی که سرمایه خود را در بیت کوین قرار داده اند بسیار متضرر خواهند شد.

فراز و نشیب های عجیب بیت کوین

قیمت جهانی بیت‌کوین چند روز قبل و طی ۱۲ ساعت چندین دلار تغییر کرد که این رقم غیرعادی است و اصلا نمی شود در آن سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین ده برابر قیمت دلار است که این موضوع کمی نگران کننده است مخصوصا زمانی که افراد سرمایه خود را به در این بخش قرار می دهند. به این ترتیب نگرانی‌های اقتصادی از بزرگ شدن حباب بیت کوین بیشتر شده و همه نگران لحظه ترکیدن آن هستند.

با بررسی ساده می توان دید که رشد قیمت بیت‌کوین در یک سال بیش از هزار درصد بوده که بسیار عجیب است. بیشترین و کمترین قیمت بیت‌کوین در معاملات آسیایی بسیار عجیب بوده و این موضوع شک اقتصاددان ها را به خود برانگیخته است. قیمت بیت کوین تجربه‌ سقوطی شدید را نیز به خود دیده است. شواهد و قراین نشان می‌دهد کاربران کمی بیت‌کوین را به عنوان پول جهت تبادل و خرید و فروش به کار گرفته اند و عمدتا می خواهند در آن سرمایه گذاری کنند.

منبع: اقتصاد آنلاین