در پی افزایش نرخ دلار و پوند، قیمت یورو با کاهش مواجه شد!

در پی افزایش نرخ دلار و پوند، قیمت یورو با کاهش مواجه شد!


دلار که این روزها نقل تمام مجلس ها شده و هر کسی از قیمت آن صحبت می کند این روزها حال خوشی ندارد و از قیمتش کاسته شده است. در این بین هر ارزی که با دلار در ارتباط باشد در کنار دلار در این نوسانات بالا و پایین می شود و دستخوش تغییر خواهد شد. 

پایان روزهای خوش دلار

دلار آمریکایی که زمانی از آن به عنوان محلی امن و پرسود برای سرمایه گذاری استفاده می شد و دلالان از آن برای کسب پول بیشتر استفاده می کردند الان به فلاکت افتاده و روزهای بدی را طی می کند. قیمت دلار در بازار جهانی ارز با کاهش مواجه شده که این موضوع بی ربط به سیاست های بانک مرکزی آمریکا و رئیس جمهور این کشور نیست. سیاست های آمریکا باعث تغییر در نظر دلار و ارز در بازار جهانی می شود و در پی تغییر قیمت دلار دیگر ارزها مانند پوند نیز به مانند دلار دستخوش تغییر می شوند.

همراهی دلار توسط پوند انگلستان

پوند که پول کشور استعمارگر بریتانیا یا همان انگلستان است نیز به همراه دلار دچار کاهش شده است. اما یکی از علل این کاهش در پوند سیاست های اتحادیه اروپا و خود انگلستان است. تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا باعث شده ارزش پول این کشور دچار کاهش شود و در بازار های جهانی نیز از رقبا عقب بماند.

اما با این حال وضعیت بازار ارز به همین صورت باقی نخواهند ماند و ممکن است در روز کاری بعدی قیمت ها تغییر کنند و این جایگاه ها عوض شوند قیمت دلار مانند گذشته بالا رود.

رویکرد معکوس یورو

اما یورو که مربوط به اتحادیه اروپا است و به خاطر سیاست های ریاضتی کشورهای عضو این اتحادیه روزهای بدی را طی کرده بود این بار برخلاف روزهای قبل رشد خوبی داشت و از دلار جلو زد. رشد یورو در بازار ارز می تواند نشان از پیشی گرفتن یورو از دلار داشته باشد در عین حال که دلار نیز در حال کاهش قیمت می باشد.