تلاش برای ساخت بیت کوین ایرانی

تلاش برای ساخت بیت کوین ایرانی


بیت کوین ارز دیجیتالی که دنیا را مشغول خود کرده به طوری که عده ای برای اکتشاف آن جان خود را به خطر می اندازند بازار ایران را نیز بی تاثیر نگذاشته است. با رونق گرفت بازار بیت کوین ایرانی ها هم از دنیا عقب نماندند و شروع به خرید و فروش بیت کوین کردند. اما این بیت کوین که این روزها اینقدر برای دنیا جذاب شده تا چه حد قابل اطمینان است؟

بومی سازی بیت کوین، از حرف تا عمل

در گفتگو با یکی از پژوهشگران سازمان پولی و بانکی در مورد وضعیت بیت کوین در دنیا و ایرانی صحبت کردیم. و به این نتیجه رسیدیم که بیت کوین و دیگر پول های رمزی در حال بررسی مطالعه جهت جایگزینی و ملی سازی آن هستیم. دولت برنامه دارد تا بیت کوین ایرانی را جایگزین بیت کوین خارجی کند تا در معاملات ضرری اقتصاد کشور را تهدید نکند.

پژوهشکده پولی و بانکی ایران پژوهشی درباره بیت کوین و ارزهای رمزنگار داشته و در تلاش است نسخه بومی شده این ارز دیجیتال را راه اندازی کند. دسته ای از پول ها در بازار وجود دارند و در معاملات مردم مورد استفاده قرار می گیرند و برای سرمایه گذاری از آنها استفاده می شود و دسته ای دیگر پول های دیجیتال و رمزنگاری شده مانند بیت کوین هستند که بسیار هم رواج پیدا کرده اند.

بیت کوین ملی کی راه اندازی می شود؟

ما مطالعاتی در مورد پول ملی دیجیتال انجام داده ایم و به دنبال بومی سازی بیت کوین هستند و تلاشمان این است که این بیت کوین را قبل از بلعیدن بازار ارز دیجیتال در ایران از بازار دور کنیم و جایگزین ملی آن را راه اندازی کنیم تا بازار امن ترین نسبت به بیت کوین برای معامله گران آن فراهم آوریم. بانک مرکزی علاقه دارد پروژه بیت کوین ملی به سرعت انجام شود و مشکل ناامنی بیت کوین در ایران به سرانجام برسد و مردم بتوانند از این ارز ملی به راحتی بهره مند شوند.

شروع به کار ارز دیجیتال ملی یا همان بیت کوین ایرانی این امید را به بازار ارز و سرمایه می دهد که رونقی مانند گذشته داشته باشد و بتواند مانند دوران گذشته به اوج برسد و معاملات خوبی را انجام دهد.

منبع: فصل تجارت