چطور سکه درصرافی ها گران شد؟

چطور سکه درصرافی ها گران شد؟


قیمت سکه که به پیروی از قیمت جهانی طلا در این روزها دچار نوساناتی شده است از تاثیرات دلار هم بی نصیب نبوده و قیمت آن در کنار دلار تغیراتی را به دنبال داشته است. این تغییرات می تواند بازار طلا و ارز را دچار تغییراتی کند. و البته بازار سکه که به طور مستقیم از این موضوع تاثیر می پذیرد.

خروج بازار سکه از ثبات قیمت

بعد از گذشت چند روز از ثبات قیمت سکه در بازار اعم از سکه طرح امام و سکه طرح جدید در انواع سکه تمام و نیم سکه بالاخره بعد از چند روز تغییری جزئی داشت و در حدود چند هزار تومان بر قیمت آن افزوده شد. این تغییر توانست بازار را از رکود قیمت خارج کند و باعث افزایش گمانه زنی ها شود. قیمت انواع سکه در صرافی های نسبت به کف بازار وضعیت بهتری داشت و توانست رتبه بالاتری نسبت به دیروز داشته باشد. با این تغییرات در قیمت سکه احتمالا افزایش مجدد سکه وجود دارد به همین دلیل تجار بازار سکه از خرید دست کشیده و منتظر ثبات قیمت سکه و یا کاهش نرخ آن در بازار هستند.

سکه طرح امام و طرح جدید نیز از این تغییر جا نماندند

سکه طرح امام هم که قیمتش دچار رکود و ثبات شده بود تغییر کرد و با این تغییر بازار سکه فعال شده است. به دنبال بازار سکه، بازار ارز نیز تاثیراتی از بازار سکه پذیرفته و فعالیت آن نیز بیشتر شده است. گفته می شود صرافی ها تاثیر زیادی در این افزایش قیمت داشته اند و در این قضیه سود خوبی نصیب آنها خواهد شد.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید هم در این بازار تغییراتی در قیمت داشت و توانست قیمت بیشتری نسبت به دیروز تجربه کند. نیم سکه هم با درصد کمتری رشد قیمت داشت و با استقبال مشتریان همراه شد. مشتریانی که بعضا دلال ها و سودجودیان بازار سکه هستند.