ساکسو بانک قیمت جهانی طلا را پیش بینی کرد

ساکسو بانک قیمت جهانی طلا را پیش بینی کرد


بازار پر فراز و نشیب طلا و نوسانات نرخ جهانی طلا در بازار های جهانی باعث شده بانک ساکسو دانمارک اقدام به پیش بینی نرخ جهانی طلا کند و توجهات بازار طلا را به خود جلب کند. این اظهار نظر ساکسو باعث شد دیگر تحلیل گران بازار طلا نیز ساکت ننشینند و پیش بینی خود را بیان کنند.

چندی پیش بود که رئیس ارشد ساکسو بانک به عنوان بانک دانمارک اقدام به پیش بینی نرخ ارز کرد و گفت ارزش دلار در چند روز آینده کاهش خواهد یافت و در برابر ارزهای دیگر بین المللی متضرر خواهد شد که این امر می تواند به افزایش نرخ طلا در بازار های جهانی جهانی طلا کمک کند.

کاهش قیمت جهانی طلا و افزایش نرخ ارز

در حالی که ارزش دلار بسیار کم شده و شاخص دلار به پایین ترین سطح خود در چند سال گذشته رسیده بازار طلا مکانی مناسب برای دریافت سود و رشد نسبی است و افرادی که دنبال سوددهی مناسب در بازار ارز و سرمایه هستند می توانند آن بازار ها را رها کرده و به بازار طلا رجوع کنند و سرمایه خود را در این بازار قرار دهند.

یکی از تحلیلگران ارشد بانک دانمارک (ساکسو بانک) می گوید: قیمت جهانی طلا نسبت به گذشته افزایش یافته و این افزایش تا صد دلار هم محاسبه شده است اگر طلا در بازار های جهانی بتواند سطح مقاومتی خود را بشکند می تواند تا هزار دلار برقیمتش افزوده شود و برترین رشد را در سال گذشته به همراه داشته باشد. بنا بر گزارشات جهانی نرخ طلا می توان گفت قیمت طلا در این روز ها بیشترین قیمت در ماه های اخیر بوده و علت این افزایش قیمت تحولات اقتصادی جهانی می باشد. همچنین یکی از مهمترین سطوح مقاومتی قیمت طلا در این روزها قیمت دلار خواهد بود.

رشد قیمت جهانی طلا در درازمدت

قیمت جهانی طلا در بازارهای رسمی و بین المللی در ماه های گذشته برابر هشت درصد بوده که این مقدار در برابر ین ژاپن پنج درصد می باشد .همچنین پوند و یورو نیز هریک چهار درصد رشد داشته اند. از جمله دیگر پیش بینی های انجام شده توسط رئسای بانک دانمارک این است که شاید قیمت طلا در مدت کوتاه تغییر کند اما در بلند مدت افزایش خواهد داشت.

آنچه که به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار طبق انتظارات بازار پیش نرفته و شاخص سهام آمریکا می تواند یکی از عوامل موثر بر این قیمت در این روزها باشد. اینیمت طلا باشد. یکی دیگر از عوامل نرخ بهره واقعی است که در قیمت طلا بسیار موثر و تعیین کننده است.

منبع: آریا بازار