رمز کارتهای بانکی تغییر کرد

رمز کارتهای بانکی تغییر کرد


یکی از نکاتی که در ارائه خدمات بانکی حائز اهمیت است امنیت می باشد. امنیت در مقوله سرمایه و پول اهمیت زیادی دارد که هم ارائه دهنده خدمات مانند بانک و موسسات مالی و هم خدمت گیرنده یعنی مردم و دارندگان حساب به آن اهمیت می دهند.

داستان سریالی دزدی از عابر بانک و خودپرداز بانک ها چیز جدیدی نیست و هر روز شاهد مورد جدیدی در کلاهبرداری از خودپردازها و کارتهای بانکی هستید. افداد به دلیل داشتن تعداد کارت بانکی زیاد بعضا رمز آنها را فراموش می کنند و در این صورت است که از رمزهای ساده و یا مشابه استفاده می کنند. بدتر این که بعضی افراد رمز را کنار کارت قرار می دهند. این شروع مشکل است. کافیست کسی کارت را پیدا کند و به راحتی از آن برداشت وجه انجام دهد.

جلوگیری از سرقت و کلاهبرداری با تغییر رمز کارتها

با بروز این مشکلات پس از سالها و بعد از کلاهبرداری و دزدی های بسیار بالاخره برخی از بانکها تصمیم گرفتند حرکتی کنند و جلوی این مشکل را بگیرند. در روش جدید به صاحب کارت اجازه گذاشتن رمزهای ساده و کوتاه داده نمی شود. حتی نمی توانند از اعداد تکراری پشت سرهم نیز در زمز استفاده کند. به عنوان مثال نمی توان از ۱۲۳۴ به عنوان رمز استفاده کرد. حتی با پس و پیش کردن اعداد آن هم نمی شود این کار را انجام داد. اعدادی نظیر تاریخ تولد و اعداد مربوط به شناسه شخص نیز امکان استفاده ندارند.

کار در همینجا به اتمام نمی رسد و بانک ها پارا پیش گذاشتند. علاوه بر رمز اصلی کارت، رمز دوم نیز نمی توانند شامل این اعداد باشند و صاحبان حساب باید برای رمز دوم نیز از اعداد مناسب و نسبتا بلند استفاده کنند. این اقدام خود جوش بانک ها قدمی مثبت برای افزایش امنیت سیستم بانکی بوده و قطعا با استقبال مردم مواجه می شود.