آیا رشد نرخ دلار می تواند قیمت طلا را ارزان کند؟

آیا رشد نرخ دلار می تواند قیمت طلا را ارزان کند؟


سه سالی می شد که ارزش دلار آمریکا به بدترین قیمت رسیده بود اما حالا در برابر دیگر ارزهای بین المللی رشد خوبی داشته و قیمت آن بسیار پیشرفت کرده است. اما این رشد در دلار باعث شده قیمت طلای جهانی نسبتا افد پیدا کند. قیمت جهانی طلا با کمی کاهش به نرخ کمتر از روز گذشته رسید.

به نظر می رسد علت این تغییر خارجی باشد. به تازگی شاخص سهام بورس وال استریت افزایش یافته و همین می تواند علت رشد قیمت دلار و کاهش نرخ طلای جهانی شود. تحلیلگران بازار می گویند برای سرمایه گذاری در بازار طلا و ارز با دقت بیشتری عمل کنید.

نگرانی بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز و طلا

مسئولین بانک مرکزی با رویت وضعیت حاضر در بازار طلا ابراز نگرانی کرده و از مردم خواسته اند آرمش خود را حفظ کنند. مسئولین بانک های اروپایی نیز از وضعیت بازار جهانی طلا نگران هستند و امیدوارند این مشکل در بازار طلا به زودی حل شود. آنها خواهان افزایش نرخ یورو در بازار بین المللی هستند و می گویند نرخ یورو کمتر از قیمت واقعی است و می خواهند قیمت یورو را در بلند مدت به قیمت واقعی نزدیک کنند.

پیش بینی فدرال رزرو درمورد قیمت طلا و ارز

در این میان اما رئسای فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا وضع بازار طلا را پیش بینی کرده اند و نظرشان این است که سیاست های آتی دولت آمریکا می تواند باعث رشد قیمت ها در حد نیم درصد شود.

چندی پیش نیز با تصویب یکی از سیاست های داخلی آمریکا قیمت دلار چند درصد زیاد شد و بعید نیست با سیاست های جدید دولت آمریکا قیمت طلا و ارز در بازار دچار تغییر شود.