چه عواملی باعث افزایش قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ خواهند شد؟

چه عواملی باعث افزایش قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ خواهند شد؟


قیمت جهانی طلا که چند وقتی میشود رو به افزایش است و کسی علت آن را نمی داند. گفته می شود در سال جدید میلادی نیز قیمت آن افزایش خواهد داشت و عواملی نیز در این افزایش نرخ تاثیر دارند. شورای جهانی طلا پیش بینی که قیمت طلا در سال جدید رو به افزایش خواهد بود.

طلا سال قبلی را با روند رشد خود به خوبی پشت سر گذاشت و سال جدید را نیز با افزایش قیمت شروع کرد. اما چه عواملی می تواند در افزایش نرخ طلا در این روزها موثر باشد؟ عوامل سیاسی یکی از این عوامل است. چند وقت پیش به خاطر مصوبه اقتصادی دولت آمریکا قیمت ارز افزایش یافت. و در این روزها نیز می تواند باعث افزایش نرخ جهانی طلا شود.

پیش بینی شورای جهانی طلا در مورد افزایش قیمت طلا

شورای جهانی طلا گزارشی منتشر کرده مبنی بر این که قیمت طلا در سال جدید میلادی افزایش خواهد یافت. این افزایش دلایلی دارد که در این گزارش بیان شده است. گفته شده پرسود بودن بازار طلا و سرمایه گذاری زیاد و بدون ریسک یکی از عوامل افزایش تقاضا و به دنبال آن افزایش نرخ ارز بوده است.

عوامل موثر در افزایش قیمت طلا

همچنین بازار شفاف با قیمت های مناسب دیگر عامل رشد قیمت طلا در بازار های جهانی می باشد. با شفافیت قیمت، نرخ تقاضا افزایش می یابد و با افزایش تقاضا قیمت ها بیشتر خواهد شد.

دیگر عامل مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا است. با تغییراتی که در نرخ بهره فدرال رزرو انجام شده نرخ جهانی طلا نیز دچار تغییر شده و این تغییرات مثبت بوده و باعث افزایش قیمت طلا شده است.

برخی از تحلیلگران بازار ارز و طلا از وضعیت پیش رو نگران بوده و هشدار داده اند که شاخص ها به همین صورت نخواهد ماند و دچار تغییر می شودند.