افزایش عرضه سکه در بازار و کاهش قیمت آن

افزایش عرضه سکه در بازار و کاهش قیمت آن


این روزها حباب بسیار بزرگ سکه ترکیده و تا هفتاد هزار تومان رسیده است که دلیل اصلی این کاهش چشمگیر قیمت سکه فروش سکه‌ های موجود در دست مردم می باشد.

جالب این که در ابتدای حراجی های بزرگ در ابتدا حباب بزرگی به قیمت بیش از ۲۱۰ هزار تومان رسیده بود اما با گذشت زمان قیمت ها روبه کاهش گذاشت و روز به روز از قیمت سکه کاسته شد. با وضعیت موجود در بازار سکه بعید به نظر میرسید که این حباب بزرگ و تپل به این راحتی ها بترکد اما این اتفاق افتاد و این حباب به هفتاد هزار تومان رسید. با حبابی شدن قیمت سکه و بزرگ شدن این حباب بیش از ۲۰ حراجی سکه و ارز از سوی بانک مرکزی برگزار شد تا قیمت سکه بهار آزادی کاهش یابد. 

مدیرعامل بانک کارگشایی یکی از بانک های زیرنظر بانک مرکزی می‌توان کاهش حباب قیمت سکه را به این صورت تفسیر کرد که که قبل از برگزاری حراجیهای سکه تعداد سکه در بازار خیلی کم بود، اما به مرور زمان و برگزاری حراج مردم خرید خود را آغاز کردند اما در روزهای اخیر شاهد این بودیم که مردم سکه‌ها را از خانه‌ خارج کردند و در بازار سکه و ارز به فروش رساندند.

همچنین با عرضه سکه که از طریق بانک ها و در حراجی های سکه و ارز صورت گرفت، عرضه سکه در بازار طوری افزایش یافت که باعث تعدیل قیمت سکه شد و در پی آن حباب سکه ترکیده شد.

وی در مورد این‌که حراج سکه تا چه زمانی ادامه دارد نیز گفت: فعلا پایانی برای اختتامیه حراجی های سکه در نظر گرفته نشده، اما تا زمانی که حباب سکه عادی نشود این حراجی ها به کار خود ادامه خواهند دارد.

منبع: ایسنا