با واحد پول رینگیت مالزی بیشتر آشنا شوید

با واحد پول رینگیت مالزی بیشتر آشنا شوید


اگر اهل تجارت و اقتصاد باشید نام رینگیت را شنیده اید. اگر نه باید بدانید رینگیت نوعی واحد پول مانند دلار است که در کشور مالزی آن استفاده می شود. هر یک از کشور های برای خود یک واحد پولی دارند. برخی از واحدهای یکسان مانند دلار و یورو استفاده می کنند و بعضی نیز از واحد های اختصاصی خودشان برای معاملات اقتصادی استفاده می کنند.

رینگیت مالزی یا دلار مالزی

مالزی برای خود واحد پولی به نام رینگیت دارد که در معاملات خود از آن استفاده می کند. البته فقط در اقتصاد داخلی چود در اقتصاد خارجی و بین المللی باید از ارزهای بین المللی مانند دلار استفاده کند. رینگیت را با علامت RM یا MYR نشان می دهند.

مالزی گرچه خود کشوری اقتصادی است و بسیاری از معاملات جنوب آسیا در این کشور انجام می شود اما با این حال از واحد پولش در این معاملات بهره نمی جوید. 

رینگیت پول درشت و سنت پول خرد مالزی

رینگیت پول درشت مالزی محسوب می شود و پول خرد مالزیایی ها سنت است. تا قبل از سال ۱۹۷۵ ​مالزی از دلار به عنوان واحد پول استفاده می کرد اما بعد از آن دلار را برکنار کرده و از رینگیت به عنوان واحد پول استفاده کرد.

رینگیت مالزی بالاتر از دلار آمریکا

همانطور که گفته شد در مالزی از واحد سنت برای پول خرد خود استفاده می کنند. هر چهار رینگیت می شود. خیلی جالب است که واحد پول مالزی یعنی رینگیت که اکثر شما نام آن را نشنیده اید و در هیچ جای جهان به جز مالزی از آن استفاده نمی شود ارزشش از دلار بالاتر است. ارز رینگیت چهار برابر دلار است.