آشنایی با واحد پول یوان چین

آشنایی با واحد پول یوان چین


کشور چین که تولیدات بسیاری دارد و نرخ رشد اقتصادی خوبی نیز دارد در معاملات داخلی خود از واحد پولی یوان استفاده می کند. اما در معاملات بین المللی از دلار برای معامله استفاده می کند. این کشور ابرتولید کننده که جمعیت زیادی و از قبل آن تولیدی های زیادی نیز دارد و صادرات خوبی انجام می دهد. اما واحد پولی اش فقط برای خودش است و جای دیگری آن را قبول ندارند. یعنی دلار آمریکا ار آن با ارزش تر است.

اما درباره واحد پولی کشور چین بیشتر بدانید. واحد پولی چین یوان است که به آن یوان چین نیز گفته می شود. یوان چین را در اختصار بین المللی با CNY نمایش می دهند. چینی ها با این واحد پول های خود را شمارش می کنند. در واحد پولی چین نام دیگری نیز وجود دارد که آن  رنمینبی است و از آن نیز در واحد پول استفاده می کنند که با یوان کمی تفاوت دارد.

استفاده ار یوان چین در دیگر کشورها

با این که چین صادرات زیادی دارد اما هیچ کشوری به جز خودش از این واحد برای پول خود استفاده نمی کنند. کشور دوست و همسایه چین که با واردات بی روجه اجناسش به کشور تولید داخلی نابود شده و اقتصاد کشور دچار رکود شده است. از نماد پول یوان برای پول های کره ای و ژاپنی نیز استفاده می کنند. به هر حال همه آنها از یک جنس هستند و کره و چین و ژاپن باهم تفاوتی ندارند.

ارزش یوان چین نسبت به دلار آمریکا

اما بشنوید از ارزش پول این کشور تولیدکننده. ارزش یوان در برابر دلار چهار دهم است. یعنی هر ده یوان به اندازه چهار دلار ارزش دارد. برای کشوری که چنین اقتصادی دارد و تولیدات فراوان و صادرات زیادی به دنیا دارد باعث شرمندگی است که ارزش پولی آن از نصف دلار نیز کمتر باشد.

مسافرینی که می خواهند به چین سفر کنند باید از پول چینی یعنی یوان استفاده کنند و در هنگام سفر آن را به همراه داشته باشند. همچنین می توانند در بانکها، هتل ها و دیگر مراکز اقتصادی تبدیل پول را انجام دهند و یوان را دریافت کنند.