ساخت بیت کوین با استفاده از برق

ساخت بیت کوین با استفاده از برق


چند وقتی می شود که بازار بیت کوین داغ شده و افراد زیادی دنبال سرمایه گذاری در آن و خرید و فروش بیت کوین هستند. البته تعدادی نیز به دنبال تولید و استخراج این ارز دیجیتال می باشند. اما نکته مهم در استخراج بیت کوین مصرف برق بالا می باشد. برای تولید هر بیت کوین مقدار زیادی برق صرف می شود که این مقدار می تواند مصرف جهانی برق را زیاد کند.

مصرف بالای برق برای تولید بیت کوین

گفته می شود این مصرف بالا تاحدی پیش رفته که در سال گذشته میلادی مصرف برق برای تولید بیت کوین به اندازه مصرف برق آرژانتین بوده است که این مقدار بسیار زیاد است و اگر بقیه کشورها نیز به دنبال استخراج بیت کوین بروند جهان با بحران برق روبرو خواهد شد. ضمن این که این کار فقط برای سرگرم کردن افراد تعبیه شده است.

روزانه تعداد زیادی کاشف بیت کوین در فضای شبکه به دنبال استخراج بیت کوین هستند و برای این کار برق زیادی مصرف می کنند. درصد بالایی از این کاشفان بیت کوین چینی ها هستند که همین باعث شده کشور چین به فکر سیاست های جدیدی برای بیت کوین باشد.

تولید بیت کوین

تولید یا استخراج بیت کوین که در اصطلاح به آن ماینینگ گفته می شود نیاز به برق زیادی دارد و همچنین سیستم های رایانه ای قدرتمن که همین باعث شده هرکسی دنبال این کار نرود.

باید فکری به حال بیت کوین شود زیرا علاوه بر ایجاد مشکل در مصرف برق در اقتصاد نیز مشکل ساز شده است. و با تغییرات عجیب در قیمت آن می تواند اقتصاد کشورها را با مشکل مواجه کند.

بیت کوین در ایران

کشورهای چین، آمریکا بیشترین مصرف برق برای تولید بیت کوین را دارند و به نظر میرسد سیاست های آنها در آینده تغییر خواهد کرد. در ایران نیز عده ای به دنبال این کار هستند اما بیشتر ایرانی ها که با بیت کوین آشنایی دارند دنبال خرید و فروش آن هستند تا اکتشاف آن! یعنی می خواهند بجای سرمایه گذاری در بازار ارز و دلار یا خرید و فروش سکه به معامله ارز دیجیتال بپردازند.