ورود سهام عدالت به بورس

ورود سهام عدالت به بورس


سهام عدالت که اولین سود آن در این ماه به سهامداران پرداخت شد گفته می شود وارد بورس شده است. یعنی یکی از سهام های موجود در بورس سهام عدالت است که سهامداران آن همین مالکان سهام عدالت هستند. اما آیا ورود سهام عدالت به بورس می تواند تاثیر مثبت داشته باشد و این که چه تاثیری بر روی بورس و دیگر سهام ها خواهد داشت.

تاثیر سهام عدالت بر بورس 

در گفتگو با یکی از فعالان اقتصادی بورس در یافتیم که از جمله مهم ترین عامل بدون ریسک بودن بازار بورس شفافیت و عدم نوسان است و همین عامل است که باعث رونق بورس و استقبال از آن شده است.

اگر مردم دیگر سرمایه های خود را نیز مانند سهام عدالت وارد بورس کنند قطعا رونق آن دوچندان خواهد شد و این رونق باعث سوددهی بیشتر نیز می شود.

عوامل ایجاد شاخص مصنوعی در بورس

اگر تصمیمات نادرست در زمینه بورس اتفاق بی افتد شاخص ها به صورت مصنوعی تغییر می کنند و بورس شفافیت خود را از دست می دهد.

در بورس افراد مختلفی وجود دارند. یک عده به دنبال سود هستند که سرمایه گذار می باشند و فقط به دنبال سوددهی هستند و یک عده دیگر سهامدار که فقط سهام یک شرکت را خریداری کرده و نگه داشته اند. گروه اول یعنی سرمایه گذاران با تغییر قیمت ها سبد سهام خود را عوض می کنند تا سود بیشتری بدست آورند. در کل این افراد در بورس به خرید و فروش سهام می پردازند.

تاثیر بازار ارز بر بورس اوراق بهادار 

اگر بازار ارز آرام شود بازار بورس نیز شفافیت بیشتری بدست می آورد و در این صورت عملکرد آن بهتر خواهد شد و به راحتی می توان در آن سود معقول بدون ریسک بدست آورد.

بازار ارز، بازار سکه، بازار طلا، نرخ ارز، مظنه دلار به یکدیگر ارتباط دارند و با تغییر هر یک دیگری نیز تغییر می کند. همچنین نرخ یورو، قیمت سکه، قیمت جهانی طلا، قیمت نفت و شاخص های بورس نیز با هم در ارتباط هستند و بر یکدیگر اثر می گذارند.